sep 042020
 

Vi hälsar alla medlemmar välkomna till höststädningen vid och i klubbstugan. Vi samlas kl:9.00 och sätter igång med arbetsuppgifterna som kommer att finnas. Självklart kommer vi ta upp klubbens egna båtar så har du en egen båt som du behöver hjälp med att ta upp så är det här ett ypperligt tillfälle att få hjälp med detta. Som vanligt avslutar vi med en gemensam fika.

Till alla familjemedlemmar hälsar vi  speciellt välkomna denna dag, då vi tänder upp grillarna kl:12.00 för er som vill grilla något. Det kommer samtidigt att finnas en möjlighet för barnen att låna ett metspö och fiska vid klubbens brygga. Tanken med att bjuda in är också att ni ska få träffa likasinnade och vi kanske kan tillsammans komma fram till lämpliga aktiviteter som just vänder sig till familjer.     Styrelsen Råda SFK

Sorry, the comment form is closed at this time.